bip.gov.pl
mon.gov.pl
epuap.gov.pl
google plus
facebook
twitter
BIP MON - RSS
Adresy
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Muzea

Muzeum Wojska Polskiego

Muzeum Wojska Polskiego to powszechnie znana placówka muzealna, która gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo-historyczne. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Jego organizatorem i pierwszym dyrektorem był płk Bronisław Gembarzewski.

 

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni


Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. 28 listopada 2012 roku uroczyście otwarto nową siedzibę Muzeum Marynarki w Gdyni.

 

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie jest najmłodszym, powołanym do działania przez Ministra Obrony Narodowej muzeum wojskowym. Powstało w 2011 r.

 

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Muzeum Wojsk Lądowych zajmuje się gromadzeniem zabytków kultury, ich utrzymaniem oraz ich udostępnianiem do celów naukowych, dydaktycznych i wychowawczych, tak aby służyły one nauce i popularyzacji wiedzy o polskiej historii wojskowej.Wytwarzający/Odpowiadający: Jarosław Zeidler Czas wytworzenia: 2014-07-10 Udostępniający: Jarosław Zeidler Czas udostępnienia: 2014-07-10 13:03