bip.gov.pl
mon.gov.pl
epuap.gov.pl
google plus
facebook
twitter
BIP MON - RSS
Inicjatywa "Obywatel"
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
"Obywatel"

31 lipca 2015 r. została uruchomiona inicjatywa „Obywatel”. Na stronie www.obywatel.gov.pl zostało udostępnionych 101 kart opisujących najbardziej popularne usługi publiczne, jakie administracja świadczy dla obywateli. Wśród tych kart znajdują się również karty przybliżające obywatelom funkcjonowanie 19 wybranych rządowych portali tematycznych. Informacje, jak załatwić sprawę w urzędzie, są dostępne w jednym miejscu, bez podziału na resorty i właściwości, a według spraw życiowych.

W zakresie spraw dotyczących wojska można dowiedzieć się, jak uzyskać zaświadczenie o przebiegu służby wojskowej, powiadomić o utracie książeczki wojskowej lub zgłosić zmianę miejsca zamieszkania do Wojskowej Komendy Uzupełnień. W miarę rozwoju portalu internetowego, a głównie propozycji i sugestii wpływających od obywateli, zakres spraw do załatwiania będzie się poszerzał. Cechą wyróżniającą stronę jest zrozumiały, prosty język opisu.

Dla osób niekorzystających z Internetu, w ramach „Informacji dla Obywatela”, uruchomiono krajowy numer telefonu 222 500 115 czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów informują obywateli o tym, gdzie i jak załatwiać sprawy urzędowe.

W resorcie obrony narodowej informacje dotyczące sposobu załatwiania spraw wojskowych można uzyskać pod numerem 222 500 150, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Wytwarzający/Odpowiadający: Magdalena Czerwińska Czas wytworzenia: 2015-08-17 Udostępniający: Magdalena Czerwińska Czas udostępnienia: 2015-08-17 08:04